۷ روش ساده برای مراقبت از مو آقایان

۷ روش ساده برای مراقبت از مو آقایان

۱. از شامپوی طبیعی و ملایم استفاده کنید

به طور کلی، بهتر است که برای موهایتان از شامپویی استفاده کنید که از مواد طبیعی ساخته شده باشد تا موها و کف سر شما را با ملایمت تمیز کنند. از شامپوهایی که لیستی بلند از مواد شیمیایی در ترکیبات خود دارند دوری کنید و به عنوان جایگزین از شامپوهایی استفاده کنید که در ترکیبات خود حاوی مواد مغذی از جمله پروتئین، اسیدهای آمینه، انواع ویتامین و روغن‌های مفید باشند.

۷ روش ساده برای مراقبت از مو آقایان

۲. هر روز موهایتان را نشویید

بسیاری از مردان، عادت دارند که هر روز در حین دوش گرفتن از شامپو استفاده کنند و موهایشان را بشویند. اما اگر موهای خشک و یا معمولی دارید، باید بدانید که این کار درست نیست. مقداری قابل توجهی از چربی و روغنی توسط پوست سر شما ترشح می‌شود، برای تغذیه‌ی موها، محافظت و حفظ سلامت آن‌ها ضروری است. شامپو زدن باعث از بین رفتن از چربی‌ها شده و در نهایت باعث خشکی، شکنندگی، ضعیف و کدر شدن موهای شما می‌شود.

اگر موهای شما به طور طبیعی نازک و شکننده هستند و همچنین از شامپوهایی استفاده می‌کنید که حاوی سولفات، پارابن و مواد خشن است، بهتر است که بیشتر به سلامت موهای خود فکر کنید و از شامپوهای مناسب استفاده کنید.

۷ روش ساده برای مراقبت از مو آقایان

۳. از نرم کننده‌ی مو استفاده کنید

متاسفانه باید بدانید که استفاده از یک شامپوی مناسب کافی نیست و در کنار آن باید از یک نرم کننده‌ی مناسب نیز برای تقویت و محافظت از تار مو استفاده کنید. استفاده از نرم کننده‌ در طول زمان باعث قوی‌تر و درخشان‌تر شدن موهای شما می‌شود. در ادامه چند مورد از مزیت‌های استفاده از نرم کننده‌ی مو را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت:

  • مو و پوست سر شما را تغذیه می‌کند.
  • چربی و روغن‌های مفید و از دست رفته را جایگزین می‌کند.
  • به رشد سالم‌تر موها کمک می‌کند.
  • از کوتیکول موهای شما مراقبت می‌کند.
  • سلامت مو را افزایش می‌دهد.

۴. به طور منظم به آرایشگر خود سر بزنید

بهتر است که زمان رفتن به آرایشگاهتان را به تعویق نیندازید. برای داشتن موهایی سالم و مرتب، لازم است که در زمان مناسب و به طور منظم، به آرایشگاه بروید و موهایتان را طبق مدل دلخواهتان درست کنید. رفتن به آرایشگاه صرفا جهت کوتاه کردن و مدل دادن به موها نیست؛ ساقه‌ی موهای شما با گذشت زمان بر اثر عوامل مختلفی مانند گرما، اصطکاک ناشی از پوشیدن لباس و فعالیت‌های روزانه دچار آسیب شده و ضعیف و شکننده می‌شود. کوتاه کردن منظم ساقه‌ی مو به شما کمک می‌کند تا موهای سالم‌تری داشته باشید.

۵. مدل موی مناسب را انتخاب کنید

برای انتخاب یک مدل موی مناسب، لازم است که فرم صورت خود را بشناسید و همچنین بافت و جنس موهایتان را نیز در نظر بگیرید. به این صورت می‌توانید مدلی را انتخاب کنید که مناسب صورت شما باشد و باعث جذابیت بیشتر چهره‌ی شما شود.

۷ روش ساده برای مراقبت از مو آقایان

۶. با موهایتان با ملایمت رفتار کنید

اگر در حین خشک کردن و یا حالت دادن به موهایتان خشن رفتار می‌کنید، لازم است بدانید که آسیب بزرگی به آن‌ها می‌زنید.

در حین خشک کردن موها

  • وقتی که با حوله می‌خواهید موهایتان را خشک کنید خشونت به خرج ندهید! این کار باعث ضعیف و شکننده شدن موها می‌شود.
  • از گرفتن دوش با آب داغ اجتناب کنید. آب داغ باعث از بین رفتن چربی‌های مفید پوست سر شما می‌شود.
  • وقتی که از سشوار برای خشک کردن موهایتان استفاده می‌کنید، به درجه‌ی گرمای آن توجه کنید. گرمای بیش از اندازه باعث شکستن و خشک شدن تار موهای شما می‌شود.
  • بعد از حمام، ابتدا به آرامی و با حوله موهایتان را خشک کنید تا آب اضافی آن گرفته شود؛ سپس توسط باد ملایم سشوار آن را کاملا خشک کنید. همچنین توجه کنید که باد سشوار را دورتر از پوست سرتان نگه دارید.

۷ روش ساده برای مراقبت از مو آقایان

در حین حالت دادن به موها

درست مانند مراحل قبلی، در حین برس و شانه زدن موهایتان، به آرامی رفتار کنید و موهایتان را نکشید. این کار پوست سر شما را تحریک کرده و به مرور باعث نازک شدن موهای شما می‌شود؛ به خصوص برای کسانی که ریزش مو دارند. استفاده از نرم کننده در این مرحله به داد شما خواهد رسید زیرا با نرم کردن موهایتان، شانه زدن را برای شما آسان‌تر می‌کند.

۷. از محصولات حالت دهنده‌ی طبیعی استفاده کنید

بسیاری از محصولات حالت دهنده، حاوی ترکیباتی خشن و مضر هستند که باعث خشک شدن و شکنندگی موها می‌شوند. همچنین محصولاتی مانند واکس و ژل مو جذب کف سر شما می‌شوند؛ بنابراین اگر از محصول نامناسبی استفاده کنید، به موهای خود آسیب می‌رسانید و سلامت آن‌ها را نیز به خطر می‌اندازید. به همین دلیل، بهتر است از محصولات طبیعی و ارگانیک برای حالت دادن به موهایتان استفاده کنید. سعی کنید از محصولاتی استفاده کنید که در ترکیبات خود حاوی ویتامین E، آبرسان، روغن آرگان و مواد مغذی دیگر باشند.

۷ روش ساده برای مراقبت از مو آقایان

حرف آخر

می‌توان گفت که یکی از مهم‌ترین عوامل جذابیت برای آقایان، موی سر است. به طور کلی، میزان رشد مو در سال مقدار متوسطی دارد که عامل اصلی تعیین کننده‌ی آن ژنتیک است و شما نمی‌توانید آن را تغییر دهید؛ اما با رعایت نکاتی بسیار ساده، می‌توانید به رشد موها کمک کنید و در نهایت موهای سالم‌تر و زیباتری داشته باشید.

منابع: HealthlineBrickellmensproducts digikala